عضویت در خبرنامه

انواع روغن های توربین

روانکاری توربین

توربین های صنعتی به طور گسترده در صنعت برق به عنوان محرک های اصلی استفاده می شود. این ماشین آلات معمولاً با برنامه های مداوم کار می کنند. متخصصان تعمیر و نگهداری با توجه به شرایط بسیار شدید توربین که مربوط به دوره های طولانی مدت در کار است، مانند درجه حرارت بالا، آلودگی آب و مدت زمان طولانی در سرویس، با استفاده از تاکتیک هایی که عملکرد تجهیزات را افزایش می دهند، شدیدا مورد توجه قرار می دهند. روانکاری در عملکرد بهینه توربین ها نقش اساسی دارد. انتخاب یک روان کننده نامناسب می تواند عواقب سنگینی از جمله خاموشی غیر منتظره و هزینه های بالای کار را در پی داشته باشد که با تمیز کردن مکرر و فیلتر کردن سیستم های روغن کاری و بازرسی از یاتاقان های ژورنالی همراه است. با توجه به هزینه های زیاد و مشکلات زیست محیطی که تغییر روغن در توربین ها به دنبال دارد، در سال های اخیر علاقه به نظارت بر شرایط کارکرد روغن این تجهیزات افزایش یافته است.

تفاوت روغن توربین و روغن هیدرولیک چیست؟

اگرچه این دو نوع روغن اغلب به جای هم استفاده می شوند، اما یکسان نیستند. روغن های توربین و روغن های هیدرولیکی در محیط های کاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و خواص متفاوتی دارند.

روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک نقش های متعددی در سیستم هیدرولیکی ایفا می کند. روغن هیدرولیک به عنوان یک واسطه انتقال انرژی عمل می کند. یعنی قدرت را در یک سیستم هیدرولیکی انتقال می دهد.

علاوه بر این، روغن هیدرولیک دارای خواص پیشرفته ضد خوردگی، روان کنندگی، خنک کنندگی، آب بندی و ضد خوردگی است. وظیفه اصلی آن ها صرفه جویی در انرژی، به حداقل رساندن فرسودگی ماشین و افزایش عمر مفید آن ها است.

انواع مختلفی از روغن های هیدرولیک وجود دارد که براساس کاربرد آن ها، روغن های هیدرولیک می توانند انتقال قدرت (استفاده شده در سیستم های هیدرودینامیک) و هیدرواستاتیک (استفاده شده در سیستم های هیدرواستاتیک) باشند.

 

روغن توربین

روغن توربین کاربردهای صنعتی متعددی دارد و در روانکاری کمپرسورهای هوا و گاز و همچنین انواع دستگاه های هیدرولیکی، بلبرینگ ها، تجهیزات کاهنده و کمپرسورهای توربین کاپلان کاربرد دارد.

روغن توربین علاوه بر خواص روان کنندگی پیشرفته، خنک کنندگی کارآمدی را فراهم می کند و از سیستم ها در برابر لجن، زنگ زدگی و خوردگی محافظت می کند.

روغن توربین اغلب براساس نوع توربین طبقه بندی می شود، مانند روغن توربین گاز، روغن توربین بخار و غیره.

با توجه به کاربردها و نقش های متنوع آنها، مشخصات و الزامات روغن های توربین و روغن هیدرولیک متفاوت است. روغن های هیدرولیک به ویژگی های ضد سایش، ضد کف بالاتری نیاز دارند. از سوی دیگر، روغن های توربین تقاضای بیشتری برای خواص ضد زنگ، ضد خوردگی و ضد کف دارند.

 

ساختار روغن توربین

روغن های توربین از روغن پایه و مواد افزودنی تشکیل شده اند.

97 درصد یا بیشتر روغن توربین از روغن پایه تشکیل شده است. که می تواند به صورت سنتتیک ، نیمه سنتتیک یا معدنی باشند.

مواد افزودنی معمولاً  1 درصد یا بیشتر، از روغن توربین را تشکیل می دهند. اگرچه از نظر کمیت بسیار کوچکتر هستند، اما نقش اساسی در ساختار روغن توربین دارند. برای به حداقل رساندن کف زایی، جلوگیری از زنگ زدگی و اکسیداسیون، جداسازی آب و غیره به روغن توربین، افزودنی های پیشرفته اضافه می شود. افزودنی ها به روغن پایه اضافه می شوند تا خواص موجود آن تقویت شود یا حتی ویژگی های جدیدی به آن اضافه شود. وظیفه افزودنی های روغن توربین افزایش عمر مفید روغن توربین و همچنین محافظت از اجزای توربین است.

ترکیب مناسب روغن های پایه و افزودنی ها برای کاهش تاثیر اکسیداسیون و تخریب حرارتی که ممکن است منجر به تشکیل لجن شود، حیاتی است.

 

خواص روغن های توربین

روغن های توربین در معرض دما و فشار بالا قرار دارند. ساختار پیشرفته این روغن ها به حفظ خواص آن ها برای اطمینان از روانکاری مداوم و محافظت از توربین کمک می کند. برخی از این خواص عبارت است از مقاومت در برابر خوردگی، ضد اکسیداسیون ، ویژگی های ضد کف، ویسکوزیته مناسب و پایداری بالا هستند. که به اختصار به توضیح این خواص می پردازیم

 

خواص ضد خوردگی

خوردگی یکی از رایج ترین واکنش های شیمیایی است و به دلیل مشتقات اکسیدکننده موجود در روغن رخ می دهد. از سوی دیگر، زنگ زدگی زمانی شکل می گیرد که هوا و آب با آهن و فولاد در تماس باشند.

روغن توربین با عملکرد بالا دارای افزودنی های با کیفیتی است که از ایجاد زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری می کند و به این ترتیب عمر و عملکرد ماشین آلات صنعتی را افزایش می دهد.

 

خواص ضد اکسیداسیون

روغن ها در دماهای بالا یا زمانی که در معرض هوا قرار می گیرند اکسید می شوند، که این امر منجر به ایجاد اسیدهای خطرناک و ترکیبات اکسیدکننده می شود. در نتیجه، ممکن است باعث تشکیل و تجمع رسوبات در اجزای سیستم شوند.

اکسیداسیون یکی از دلایل اصلی خرابی توربین است به همین دلیل روغن توربین با کیفیت باید دارای افزودنی های ضد اکسیداسیون قوی باشد.

 

 

خواص ضد کف

کف زایی خواص روغن روان کننده را کاهش می دهد. از آنجا که تماس مداوم با هوا وجود دارد، احتمال اکسیداسیون بالاتر می رود. به همین دلیل است که کف زایی باعث افت قابل توجهی در عملکرد می شود و باعث اختلال در عملکرد سیستم می شود.

روغن توربین با کیفیت بالا شامل افزودنی هایی است که خطر کف زایی را به حداقل می رسانند.

 

ویسکوزیته

ویسکوزیته روغن یکی از مهم ترین ویژگی های هر روغن موتور است. این ویژگی به مقاومت روغن در برابر جریان یافتن اشاره دارد.

این خاصیت به نوع توربین و فشاری که توربین تحت آن کار می کند بستگی دارد. به عنوان مثال، ویسکوزیته روغن مورد استفاده در یک توربین دریایی با گیربکس کاهنده و یک گروه کوچکتر با یاتاقان های حلقه یکسان نخواهد بود.

برای توربین های بزرگ یا توربین های مورد استفاده در صنعت دریایی، ویسکوزیته عامل مهمی در ارزیابی کیفیت و عملکرد روغن توربین است.

 

 ظرفیت بالای جداسازی آب

توربین ها امولسیون آب را در روغن ایجاد می کنند. که این امولسیون منجر به چگالش یا نشت می شود. روغن توربین باید قابلیت امولسیون بالا یا قابلیت جداسازی آب را داشته باشد. به عبارت دیگر، پس از آلوده شدن باید به راحتی آب را جدا کند.

این ویژگی هم برای توربین ها و هم برای ماشین آلات صنعتی حیاتی است زیرا می تواند عمر مفید روغن توربین و توربین را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

 

خواص ضد سایش عالی

شفت اصلی توربین با سرعت بسیار بالایی می چرخد و مستعد سایش و پارگی است. روغن توربین باید شامل افزودنی های ضد سایش با کیفیت بالا باشد که آسیب به شفت اصلی را کاهش می دهد. همچنین باید از گیربکس توربین در برابر سایش محافظت کند زیرا از آن برای افزایش سرعت چرخش شفت اصلی استفاده می شود.

 

انواع روغن های توربین

بر اساس نوع توربین، روغن های توربین به توربین های گازی، آبی، بخار و بادی تقسیم می شوند. بیایید در مورد هر نوع توربین و روان کننده مورد نیاز آن بیشتر بیاموزیم.

 

 

 توربین های گاز

به توربین گاز، توربین احتراقی نیز گفته می شود و نوعی موتور احتراق داخلی و پیوسته است که از یک کمپرسور گاز چرخان رو به بالا، یک کمپرسور و یک توربین رو به پایین تشکیل شده است.

توربین های گازی در دماهای بسیار بالا کار می کنند که معمولا از ۷۱ درجه سانتیگراد به ۱۲۱ درجه سانتیگراد می رسد. محیط های عملیاتی سخت علت رایج خرابی زودرس روغن هستند. به همین دلیل است که روغن های توربین گاز باید چنین دمای عملیاتی بالایی داشته باشند.

توربین های آبی

توربین های آبی در نیروگاه های برق آبی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها انرژی را از جریان آب به یک محور چرخان برای تولید برق منتقل می کنند. هنگامی که آب به پره های آنها می رسد، توربین های آبی می چرخند .

این نوع توربین به روغنی نیاز دارد تا پایداری هیدرولیزی (توانایی مواد افزودنی و روغن‌های سنتتیک در مقاومت در برابر تجزیهی شیمیایی براثر وجود آب) و قابلیت امولسیون شکنی (توانایی یک سیال حل نشدنی در آب در جداشدن از آن به هنگامی که با آب به صورت امولسیون در آمده است) داشته باشند. این ویژگی ها عمر روغن توربین را که در تماس مداوم با آب است، افزایش می دهد. پایداری ویسکوزیته همچنین برای عملکرد روغن توربین آبی به دلیل تغییرات مکرر دمای محیط ضروری است.

توربین های بخار

توربین های بخار به طور گسترده ای در تولید برق مورد استفاده قرار می گیرند. که براساس برنامه کاری مداوم و شرایط عملیاتی سخت، مانند آلودگی آب یا دمای بالا کار می کنند. به این ترتیب، توربین های بخار ممکن است با مشکلات عملکردی متعددی مواجه شوند.

روانکاری برای عملکرد کلی آن ها و اطمینان از عملکرد بهینه آن ها ضروری است. انتخاب روغن توربین بخار با کیفیت یک فرآیند چند مرحله ای است. روغن با کیفیت باید از لجن، زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری کند و خنک کاری کارآمد سیستم را تضمین کند. از همه مهم تر، باید روان کاری بهینه یاتاقان ها را فراهم کند.

توربین های بادی

توربین‌های بادی سازه هایی هستند که از پره‌های ‌چرخ دنده دار ساخته شده اند. این تجهیزات با قرارگیری در معرض هوا و یا آب به گردش درآمده و انرژی تولید می کنند. به صورت طبیعی، قرار گرفتن در معرض مستقیم فشار آب یا بخار آب و هوا، می تواند مشکلات عمده ای مانند سایش، فرسودگی و یا زنگ زدگی را برای توربین‌های ‌بادی به همراه داشته باشد. در این نقطه است که حضور یک روغن توربین بادی مرغوب می تواند به بهبود عملکرد چنین تجهیزاتی کمک کند.

روغن‌های ‌توربین بادی از اختلاط روغن‌های ‌پایه با مواد افزودنی تولید می شوند که بخش اعظمی از مزایا و ویزگی‌های ‌این روغن‌ها به دلیل استفاده از همین مواد افزودنی گوناکون است. این مواد به نوعی نقش تقویت کننده را در چنین روانکارهایی ایفا خواهند کرد. در واقع استفاده از روغن‌های ‌توربین بادی به قدری در این چنین سازه هایی ضروری است که در صورت نبود آن، مشکلات بسیار زیادی بر سر راه عملکرد این توربین‌ها ایجاد خواهد شد.

اولین ویژگی بسیار مهم این روغن ها، روانکاری یاتاقان‌های ‌موجود در موتور توربین‌های ‌بادی است. اما این روانکارها همچنین در قسمت‌های ‌دیگر توربین ها، مانند چرخ دنده‌ها و گوپلینگ‌ها نیز موثر واقع شده و می توانند از به وجود آمدن اصطکاک‌های ‌مختلف جلوگیری کنند.

در کنار این یکی دیگر از ویژگی روغن‌های ‌توربین‌های ‌بادی این است که به انتقال حرارت و خنک کردن هر چه بهتر یاتاقان‌ها نیز کمک می کنند. مچنین یکی از مهمترین مشکلاتی که در توربین‌های ‌بادی به وجود می آید، اختلاط بین روغن و آب بوده که موجب امولسیون در روغن می‌شود. این امولسیون باعث زنگ زدگی و در نهایت خوردگی قطعات مختلف توربین‌های ‌بادی خواهد شد. از این رو روغن‌های ‌توربین بادی همچنین باید دارای قابلیت جداسازی مناسب آب از روغن باشند تا از تشکیل امولسیون نیز جلوگیری‌های ‌لازم را انجام دهند.

تعمیر و نگهداری سیستم توربین

کیفیت روغن توربین برای دستیابی به عملکرد بهینه توربین ضروری است با این حال، اهمیت نگهداری سیستم توربین نباید در محیط های صنعتی نادیده گرفته شود. بررسی های نامنظم و نگهداری نامناسب ممکن است باعث ایجاد طیف گسترده‌ای از مشکلات عملکردی از جمله کاهش عمر روغن، فواصل زمانی توقف مکرر و کاهش عمر بلبرینگ توربین شود.

 

نکاتی در مورد تعمیر و نگهداری سیستم توربین

روغن خود را تمیز نگه دارید

با حفظ تمیزی روغن توربین، عمر مفید ماشین ها و تجهیزات خود را افزایش می دهید. یعنی، آلودگی ذرات معلق عمر یاتاقان ها و چرخ دنده ها را کاهش می دهد. منابع متعددی از آلودگی روغن وجود دارد. حتی اگر روغن تمیز باشد، رسوبات ایجاد خواهند شد.

برای تمیز نگه داشتن روغن موتور توربین خود، سیستم را به طور منظم چک کرده و مطمئن شوید سیستم تصفیه تا حد زیادی بهینه شده است.

روغن توربین را خشک نگه دارید

پیش از این اشاره کردیم که آب یکی از مضرترین آلاینده های روغن موتور توربین است. آلودگی آب بر ساختار لایه های روغن تاثیر می گذارد و همچنین باعث ایجاد ریزگرد در زیر سطح می شود. این پدیده را تردی هیدروژنی یا ترک ناشی ازهیدروژن نیز می نامند و در اثر جذب هیدروژن در ماده ایجاد می شود. درجه تردی هیدروژنی به مقدار هیدروژنی که به سطح می رسد بستگی دارد و می تواند در طول زمان به سمت حفره شدن پیش برود. روش های زیادی برای حذف آب از سیستم روانکاری استفاده می شود، مانند تصفیه گریز از مرکز یا آبگیری خلاء. تصفیه گریز از مرکز برای حذف غلظت های زیاد آب موثر است.

 

کاهش نشت روغن

اطمینان حاصل کنید که سیستم را به طور منظم بازرسی می کنید تا هرگونه مشکل نشتی روغن را شناسایی کنید. با ارزیابی آب بندها، اتصالات لوله خنک کننده، اتصالات شیر و خطوط تامین روغن شروع کنید.

 

آنالیز روغن توربین

آنالیز روغن موتور توربین بخش مهمی از تعمیر و نگهداری سیستم توربین است. این کار بینش مهمی در مورد سلامت سیستم روغن کاری توربین فراهم می کند و نشانه های اولیه خرابی یا آلودگی سیستم را شناسایی می کند. تا هر گونه مشکل عملکرد را به موقع برطرف کنید و حداکثر زمان کارکرد و طول عمر توربین های خود را تضمین کنید.

فرآیند تجزیه و تحلیل روغن توربین بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نمونه روغن بردارید و آن را برای آزمایش به آزمایشگاه بفرستید. آزمایشگاه روغن را تجزیه و تحلیل می کند تا شرایط آن را ارزیابی کند و هرگونه آلودگی احتمالی موجود را شناسایی کند. آنالیز روغن را می توانید بسته به اهداف خود روزانه، ماهانه انجام دهید.

 

جمع بندی

استفاده از روغن توربین با کیفیت بالا برای عملکرد و سلامت سیستم توربین ضروری است و نقش های متعددی از جمله روانکاری سیستم، خنک کاری و کاهش سرعت را ایفا می کند. از آنجا که این نوع روغن در معرض شرایط کاری سخت مانند دمای بالا یا فشار بالا قرار می گیرد، باید از روغن های پایه با کیفیت و افزودنی های با عملکرد بالا استفاده کند. روغن توربین  باید ماشین آلات صنعتی شما را با مقاومت های پیشرفته ضد خوردگی و ضد خوردگی، افزایش خاصیت ضد کف زایی، قابلیت جداسازی روغن از آب، پایداری خوب و خواص ویسکوزیته مناسب تامین کنند.

مهمتر از همه، توجه داشته باشید که با انتخاب روغن توربین مناسب فقط نیمی از کار انجام شده است. نیمه دیگر تعمیر و نگهداری منظم سیستم است که عمر تجهیزات و روان کننده های شما را افزایش می دهد.

پیام بگذارید